Rochiță botez Iustina cu mânecă lungă și tulle fin

250,00 lei TVA inclus

Brand: 
logo
Gogofashion

Rochița botez Iustina îmbină delicatețea tulle-ului fin cu eleganța unei croieli potrivite pentru ceremonia de botez. Este realizată din stofă ușor elastică, are mânecă lungă și este căptușită cu bumbac pentru confortul micuței. Închiderea cu fermoar la spate permite o îmbrăcare ușoară și păstrează aspectul îngrijit al rochiței. La cerere, modelul se poate realiza și pe mărimi mai mari, precum și în varianta de set mamă-fiică, pentru ținute asortate.

  Grăbește-te! Vanzare end în:
Poți câștiga până la 250 puncte.
  • Ai nevoie de ajutor cu marimea? Detalii la nr. 0732136949

  • *Culoare

    *Mărime copil

    Reset options

    Se potriveste cu :

Cumpără cutbi bank logo
de la 72.50 LEI / lună
  •  Ghid Marimi

    Ghid mărimi

      Masura56/ 0-1 M62 / 1-3 M68/ 3-6 M74 /6-9 M80 / 9-12 M
      Talie44 cm46 cm48 cm50 cm52 cm
      Lungime Maneca17 cm18 cm19 cm20 cm23 cm
      Lungime rochie40 cm41 cm42 cm43 cm45 cm
      Greutate recomandata3-4 kg4-6 kg6-8 kg8-10 kg9-11 kg
      Lungime talpa9 cm10 cm11 cm12 cm13 cm
      Circumferita cap41 cm43 cm45 cm47 cm49 cm
      Lungime interior picior20 cm21 cm22 cm24 cm26 cm

      Masura1-2 Y2-3 Y3-4 y4-5 y5-6 y6-7 Y
      Bust545658606264
      Talie545658606263
      Lungime maneca283032364142
      Lungime rochie474951545861
      Latime bluza303232333436
      Lungime bluza373940424547
      Greutate recomandata9-12 kg12-1614-1816-2118-2420-28
      Lungime fusta272830313234

       

       

      Masura7-8 Y8-9 Y9-10 Y10-11 Y11-12 Y12-14 Y
      Bust667074788486
      Talie656870748084
      Lungime maneca454748505254
      Lungime rochie636570747882
      Latime bluza383940424344
      Lungime bluza505253555758
      Greutate recomandata22-3225-3628-4031-4535-5040-65
      Lungime fusta363840414345

    •  Livrare și returnare
      Livrarea produselor
      Produsele sunt livrate în termen de 5-7 zile de la confirmarea comenzii, dacă nu este stabilit un alt termen. În cazul întârzierilor, clientul va fi informat și poate accepta un nou termen sau poate anula comanda, cu rambursarea integrală a sumelor plătite.
      Politica de Retur
      Produsele achiziționate online pot fi returnate în termen de 14 zile calendaristice de la primire, fără a fi necesară justificarea deciziei. Costurile de retur sunt suportate de client. Rambursarea se face în maximum 14 zile, prin transfer bancar. Produsele personalizate sau cele exceptate de lege nu pot fi returnate.
    •  Pune o întrebare

      Share

    Creat în România, în atelierul nostru din București – Sector 6, pentru un plus de autenticitate și calitate.
    ATENȚIE! Produsele sunt prezentate cu titlu orientativ. Pot exista mici diferențe de accesorii sau nuanță, în funcție de setările ecranului, fără a afecta aspectul general.
    Plăți online securizate
    Brand: 
    Rochiță botez Iustina cu mânecă lungă și tulle fin 250,00 lei TVA inclus

    Rochița botez Iustina îmbină delicatețea tulle-ului fin cu eleganța unei croieli potrivite pentru ceremonia de botez. Este realizată din stofă ușor elastică, are mânecă lungă și este căptușită cu bumbac pentru confortul micuței. Închiderea cu fermoar la spate permite o îmbrăcare ușoară și păstrează aspectul îngrijit al rochiței. La cerere, modelul se poate realiza și pe mărimi mai mari, precum și în varianta de set mamă-fiică, pentru ținute asortate.

    Poți câștiga până la 250 puncte.Selectează opțiunile
    Brand: 
    Coroniță de botez din flori uscate – Eleganță naturală pentru evenimentul tău special 140,00 lei TVA inclus

    O coroniță de botez din flori uscate adaugă eleganță naturală și un aer boem evenimentului tău. Durabile și delicate, acestea devin amintiri prețioase pentru ziua specială a copilului.

    Poți câștiga până la 140 puncte.Selectează opțiunile
    Brand: 
    Cufăr botez Myla – elegant cu perle și fundă 400,00 lei TVA inclus

    Cufărul botez Myla este accesorizat manual în atelierul nostru cu perle și o fundă elegantă, care poate fi personalizată cu prenumele copilului și data botezului. Designul delicat și finisajele atent realizate îl transformă într-un accesoriu deosebit, perfect pentru păstrarea trusoului și a amintirilor de la botez.

    Poți câștiga până la 400 puncte.Selectează opțiunile
    Brand: 
    Lumânare de botez Serena 240,00 lei TVA inclus

    Lumânarea de botez Serena este un accesoriu elegant și delicat, creat pentru a completa armonios ceremonia religioasă. Realizată din parafină, cu o înălțime de 28 cm și un diametru de 5,5 cm, această lumânare de botez este accesorizată cu dantelă fină, tulle delicat, perle decorative și bandă din catifea, oferind un aspect rafinat și memorabil.

    Pentru a păstra aspectul impecabil al produsului, recomandăm depozitarea într-un loc uscat, ferit de lumina directă a soarelui și de surse puternice de căldură. De asemenea, anumite accesorii decorative pot diferi ușor în funcție de disponibilitatea furnizorului, păstrând însă designul și eleganța modelului.

    Poți câștiga până la 240 puncte.Selectează opțiunile
    Brand: 
    Paltonaș botez Antonia – eleganță delicată pentru un botez memorabil 130,00 lei TVA inclus

    Paltonașul de botez Antonia este realizat din stofă căptușită, cu volan creț la baza mânecii și nasturi decorativi în formă de inimioară, oferind eleganță și confort pentru ceremonia de botez.

    Poți câștiga până la 130 puncte.Selectează opțiunile
    Brand: 
    Trusou de botez Mara din muselină 350,00 lei TVA inclus

    Trusoul de botez Mara din muselină este un set complet de 7 piese, realizat pentru a oferi tot ce este necesar în cadrul ceremoniei religioase. Confecționat din muselină delicată și materiale atent alese, acest trusou de botez pentru fetițe și băieței îmbină eleganța cu funcționalitatea.

    Important: Nuanța selectată la plasarea comenzii se referă strict la culoarea personalizării și a broderiei. Culorile produselor și ale materialelor rămân cele prezentate în imaginile de prezentare.

    Poți câștiga până la 350 puncte.Selectează opțiunile
                     
    Total: 1.510,00 lei TVA inclus

    Rochiță botez Iustina – delicatețe într-un model cu mânecă lungă

    Rochița botez Iustina este creată pentru momentele în care îți dorești o ținută delicată, elegantă și confortabilă pentru micuța ta. Combinația dintre stofa ușor elastică și tulle-ul fin oferă modelului un aspect diafan, potrivit pentru atmosfera specială a botezului.

    Mâneca lungă completează armonios croiala și face ca modelul Iustina să fie potrivit inclusiv pentru evenimentele organizate în zilele mai răcoroase.

    Stofă ușor elastică și tulle fin

    Pentru această rochie de botez Iustina, am combinat stofa ușor elastică cu delicatețea tulle-ului. Materialele se completează vizual și oferă rochiței un aspect elegant, fără a încărca designul.

    Tulle-ul aduce acea notă fină și festivă specifică unei ținute de ceremonie, în timp ce stofa contribuie la păstrarea formei frumoase a modelului.

    Căptușeală din bumbac pentru confort

    La o ținută pentru bebeluși, aspectul este important, însă confortul rămâne esențial. De aceea, Rochița botez Iustina este prevăzută cu o căptușeală din bumbac, plăcută la contactul cu pielea.

    Croiala și materialele au fost alese astfel încât micuța să se poată mișca confortabil pe durata ceremoniei și a ședinței foto.

    Mânecă lungă și închidere practică la spate

    Rochița pentru botez Iustina are mâneci lungi, care păstrează linia delicată a modelului și completează frumos ținuta.

    Închiderea este poziționată la spate și se realizează cu fermoar. Astfel, rochița poate fi îmbrăcată mai ușor, iar partea frontală își păstrează aspectul elegant și curat.

    O ținută delicată pentru ziua botezului

    Prin designul său, modelul Iustina poate fi completat cu botoșei, bonetă, bentiță sau alte accesorii pentru a crea o ținută botez fetiță armonioasă.

    Rochia elegantă Iustina este potrivită pentru ceremonia religioasă, petrecerea de botez și ședințele foto, păstrând același aer delicat pe parcursul întregii zile.

    Caracteristicile modelului Iustina

    • stofă ușor elastică;
    • tulle fin;
    • mânecă lungă;
    • căptușeală din bumbac;
    • închidere cu fermoar la spate;
    • croială elegantă pentru fetițe;
    • potrivită pentru ceremonia de botez;
    • ușor de asortat cu accesorii de botez.
    Culoare

    Bej, Ivory

    Mărime copil

    0-3 luni / 62 CM, 3-6 luni / 68 CM, 6-9 luni / 74 CM

    0.00
    0 recenzii
    5
    0
    4
    0
    3
    0
    2
    0
    1
    0
    Fii primul care scrie o recenzie “Rochiță botez Iustina cu mânecă lungă și tulle fin”!

    Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

    Acest câmp este obligatoriu.

    Acest câmp este obligatoriu.

    Acest câmp este obligatoriu.

    Recenzii

    Nu există comentarii încă.

    Cosul Meu
    Wishlist
    Recent Vizualizate
    Categorii
    tbi bank loading
    va rugam asteptati
    Rochita botez alb Iustina[1]

    Rochiță botez Iustina cu mânecă lungă și tulle fin

    250,00 lei TVA inclus

    Să solicite un apel

      Rochita botez alb Iustina[1]

      Rochiță botez Iustina cu mânecă lungă și tulle fin

      250,00 lei TVA inclus

      Pune o întrebare